Rozszerzenie pliku RFA służy do zastrzeżonego formatu pliku danych, który został opracowany przez Autodesk dla jednego z ich programów CAD. Pliki RFA, sklasyfikowane jako pliki grafiki 3D i danych CAD, są również znane jako pliki rodziny Autodesk Revit Architecture. Oprogramowanie Revit Architecture firmy Autodesk to program dla komputerów z systemem Windows, który pozwala użytkownikom tworzyć projekty budowlane i konstrukcyjne.
Pliki w formacie RFA są częścią modelu projektowego, który został utworzony za pomocą oprogramowania Autodesk Revit Architecture. Kompilacje elementów projektu dla modeli Revit Architecture są również znane jako rodziny. Te pliki RFA mogą być częścią rodzin systemowych, które są przechowywane w modelu Revit Architecture. Hostowane rodziny mogą również zawierać pliki RFA. Te rodziny hostowane to zasoby zewnętrzne, które można przechowywać poza modelem Revit Architecture.
Do otwarcia tych plików RFA można używać tylko programu Autodesk Revit Architecture. Najlepiej pozostawić te pliki RFA w spokoju, aby powiązany model projektowy Revit Architecture nadal działał poprawnie.
Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Revit Architecture a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.
Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Revit Architecture, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem RFA to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z RFA. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.
Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku RFA. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.
Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.
Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików RFA. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.