Rozszerzenie pliku AFS

AFS

Co to jest plik AFS?

Rozszerzenie pliku AFS

Pliki zawierające rozszerzenie pliku AFS są najczęściej kojarzone z plikami projektu, które zostały utworzone przez aplikację CAD STAAD.Foundation.

Oprogramowanie CAD STAAD.Foundation służy do tworzenia i badania fundamentów konstrukcyjnych, w tym szczegółowych informacji o komponentach fundamentów i właściwościach fizycznych konstrukcji fundamentu. Komponenty, które to oprogramowanie pomaga inżynierom w badaniu, obejmują płyty betonowe i gleby.

Menedżer typów Adobe jest również znany z używania sufiksu pliku .As. Pliki te zawierają pliki zestawu czcionek, które są używane w aplikacji Adobe Type Manager.

Gry konsolowe do gier Sega Dreamcast używają również rozszerzenia AFS do skompresowanych plików audio używanych w grach wideo Dreamcast.

Jak otworzyć plik AFS?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie STAAD.foundation a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj STAAD.foundation

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania STAAD.foundation, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem AFS to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z AFS. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki AFS

Krok 2. Powiąż STAAD.foundation z rozszerzeniem pliku AFS

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku AFS. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku AFS, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików AFS” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami AFS.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików AFS. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik AFS jest zainfekowany - Kiedy plik AFS jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik AFS podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem AFS
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik AFS już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji STAAD.foundation i otwarcia pliku AFS.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik AFS nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik AFS.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi STAAD.FOUNDATION.

Rozszerzenia plików podobne do AFS