Rozszerzenie pliku DMSK

DMSK

Co to jest plik DMSK?

Rozszerzenie pliku DMSK

Pliki zawierające rozszerzenie pliku DMSK to pliki tymczasowe utworzone przez program DivX Web Player. DivX Web Player to odtwarzacz multimediów, który pozwala użytkownikom oglądać filmy i słuchać muzyki na ich komputerach.

Pliki DMSK tworzone przez to oprogramowanie są plikami tymczasowymi, które są używane do powiązanego pliku .Ddat, dopóki cały plik wideo nie zostanie całkowicie pobrany z Internetu. Te pliki zawierają dane wideo w formacie AVI.

Po zakończeniu pobierania pliku multimedialnego nazwa pliku DMSK zostanie zmieniona na rozszerzenie .Avi.

Jak otworzyć plik DMSK?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie DivX a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj DivX

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania DivX, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem DMSK to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z DMSK. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki DMSK

Windows
Windows
MAC OS
MAC OS

Krok 2. Powiąż DivX z rozszerzeniem pliku DMSK

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku DMSK. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku DMSK, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików DMSK” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami DMSK.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików DMSK. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik DMSK jest zainfekowany - Kiedy plik DMSK jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik DMSK podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem DMSK
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik DMSK już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji DivX i otwarcia pliku DMSK.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik DMSK nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik DMSK.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi DIVX.

Rozszerzenia plików podobne do DMSK