Rozszerzenie pliku FF

FF

Co to jest plik FF?

Rozszerzenie pliku FF

Pliki zawierające rozszerzenie FF są najczęściej używane przez różne aplikacje do gier. Informacje przechowywane w plikach FF, często nazywane szybkimi plikami, będą się różnić w zależności od gry, z którą plik jest powiązany.

Niektóre gry z rozszerzeniem FF to Call of Duty 4: Modern Warfare, Freedom Force i Freedom Force vs The Third Reich.

Sufiks pliku FF jest również powszechnie dodawany do plików wyjściowych w celu wygenerowania nowych nazw plików przypominających nazwę pliku źródłowego podczas tworzenia plików MPEG zgodnych z DVD.

Jak otworzyć plik FF?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Call of Duty a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Call of Duty

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Call of Duty, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem FF to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z FF. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki FF

Krok 2. Powiąż Call of Duty z rozszerzeniem pliku FF

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku FF. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku FF, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików FF” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami FF.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików FF. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik FF jest zainfekowany - Kiedy plik FF jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik FF podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem FF
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik FF już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Call of Duty i otwarcia pliku FF.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik FF nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik FF.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi CALL OF DUTY.

Rozszerzenia plików podobne do FF