Rozszerzenie pliku FIL

FIL

Co to jest plik FIL?

Rozszerzenie pliku FIL

Pliki, które otrzymały rozszerzenie pliku FIL, to pliki pamięci bazy danych. Pliki te są używane przez wiele aplikacji komputerowych, w tym ACL dla Windows, dBase, AVG Antivirus i Cardbox. Te pliki FIL zawierają listę obiektów bazy danych, które zostały zapisane w bazie danych lub powiązanej aplikacji komputerowej.

W niektórych przypadkach rozszerzenie pliku .il będzie również nadawane plikom utworzonym przez aplikację Zenworks Desktop Management. Te pliki są źródłowymi aplikacjami utworzonymi przez narzędzie SnAppShot do zarządzania pulpitem Zenworks.

Aplikacja na smartfona Symbian S60 korzysta również z rozszerzenia FIL do rile, które przechowuje obrazy logo Nokia.

Jak otworzyć plik FIL?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie dBASE a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj dBASE

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania dBASE, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem FIL to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z FIL. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki FIL

Windows
Windows

Krok 2. Powiąż dBASE z rozszerzeniem pliku FIL

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku FIL. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku FIL, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików FIL” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami FIL.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików FIL. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik FIL jest zainfekowany - Kiedy plik FIL jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik FIL podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem FIL
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik FIL już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji dBASE i otwarcia pliku FIL.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik FIL nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik FIL.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi DBASE.

Rozszerzenia plików podobne do FIL