Pliki zawierające rozszerzenie pliku GCD są najczęściej kojarzone z aplikacją do tworzenia rysunków wspomaganą komputerowo Generic CADD. To oprogramowanie służy do tworzenia skomputeryzowanych architektur, w tym planów pięter i układów budynków projektowanych za pomocą aplikacji. Oprogramowanie jest powszechnie używane przez profesjonalnych architektów i studentów projektowania architektonicznego.
Pliki GCD używane przez ogólne oprogramowanie CADD zawierają projekty utworzone za pomocą programu.
Wiadomo również, że aplikacja Prassi Global-CD używa sufiksu pliku GCD. Te pliki GCD zawierają pliki obrazów dysków, które zostały utworzone przez użytkownika za pomocą programu komputerowego Prassi Global-CD.
Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie IsoBuster a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.
Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania IsoBuster, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem GCD to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z GCD. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.
Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku GCD. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.
Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.
Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików GCD. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.
Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi ISOBUSTER.