Rozszerzenie pliku GHS

GHS

Co to jest plik GHS?

Rozszerzenie pliku GHS

Pliki zawierające rozszerzenie pliku GHS są najczęściej używane przez aplikację Norton Ghost do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania.

Pliki GHS używane przez ten program zawierają fragment obrazu dysku utworzony jako kopia zapasowa za pomocą oprogramowania Norton Ghost. Kopie zapasowe tworzone przez program Norton Ghost mogą obejmować wiele różnych plików GHS, przy czym każdy z tych plików jest nazywany po kolei. Na przykład pliki sesji kopii zapasowej mogą mieć nazwę nazwa_pliku001GHS, nazwa_002GHS itp.

Oprogramowanie do gier LaserTank wykorzystuje również sufiks pliku GHS. Te pliki GHS zawierają pliki z najlepszymi wynikami dla programu do gier.

Jak otworzyć plik GHS?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Norton Ghost a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Norton Ghost

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Norton Ghost, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem GHS to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z GHS. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki GHS

Krok 2. Powiąż Norton Ghost z rozszerzeniem pliku GHS

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku GHS. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku GHS, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików GHS” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami GHS.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików GHS. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik GHS jest zainfekowany - Kiedy plik GHS jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik GHS podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem GHS
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik GHS już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Norton Ghost i otwarcia pliku GHS.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik GHS nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik GHS.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi NORTON GHOST.

Rozszerzenia plików podobne do GHS