The. Rozszerzenie pliku Go służy do identyfikacji kodów źródłowych utworzonych przy użyciu języka programowania GO. Go jest przede wszystkim opracowany przez Google w celu rozwiązania niektórych problemów związanych z oprogramowaniem i rozwiązania złożonych problemów z użyciem języka C ++. Publiczne korzystanie z Go rozpoczęło się w listopadzie 2009 roku. Pliki GO są głównie w formacie zwykłego tekstu. Zawierają skrypty, kody instrukcji i polecenia do tworzenia programów zaprojektowanych do zarządzania oprogramowaniem i oprogramowaniem sprzętowym.
Pliki GO należy najpierw skompilować przed użyciem ich jako programu. Istnieją dwa kompilatory, które mogą łączyć pliki GO, GC i GCCGO. Kompilator GC lub GO to standardowy kompilator kodów i poleceń, które są przetwarzane domyślnie, podczas gdy GCCGO (kompilacja krzyżowa GNU - kompilator GO) to inna implementacja z innym celem. W porównaniu z GC GCCGO kompiluje się wolniej, ale obsługuje bardziej wydajny dostęp do optymalizacji. Programy skompilowane z GCCGO działają o 30% szybciej niż programy oparte na GC.
Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Sublime Text a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.
Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Sublime Text, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem GO to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z GO. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.
Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku GO. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.
Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.
Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików GO. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.
Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi SUBLIME TEXT.