Rozszerzenie pliku GO

GO

Co to jest plik GO?

Rozszerzenie pliku GO

The. Rozszerzenie pliku Go służy do identyfikacji kodów źródłowych utworzonych przy użyciu języka programowania GO. Go jest przede wszystkim opracowany przez Google w celu rozwiązania niektórych problemów związanych z oprogramowaniem i rozwiązania złożonych problemów z użyciem języka C ++. Publiczne korzystanie z Go rozpoczęło się w listopadzie 2009 roku. Pliki GO są głównie w formacie zwykłego tekstu. Zawierają skrypty, kody instrukcji i polecenia do tworzenia programów zaprojektowanych do zarządzania oprogramowaniem i oprogramowaniem sprzętowym.

Pliki GO należy najpierw skompilować przed użyciem ich jako programu. Istnieją dwa kompilatory, które mogą łączyć pliki GO, GC i GCCGO. Kompilator GC lub GO to standardowy kompilator kodów i poleceń, które są przetwarzane domyślnie, podczas gdy GCCGO (kompilacja krzyżowa GNU - kompilator GO) to inna implementacja z innym celem. W porównaniu z GC GCCGO kompiluje się wolniej, ale obsługuje bardziej wydajny dostęp do optymalizacji. Programy skompilowane z GCCGO działają o 30% szybciej niż programy oparte na GC.

Jak otworzyć plik GO?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Sublime Text a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Sublime Text

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Sublime Text, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem GO to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z GO. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki GO

Krok 2. Powiąż Sublime Text z rozszerzeniem pliku GO

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku GO. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku GO, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików GO” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami GO.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików GO. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik GO jest zainfekowany - Kiedy plik GO jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik GO podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem GO
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik GO już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Sublime Text i otwarcia pliku GO.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik GO nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik GO.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi SUBLIME TEXT.

Rozszerzenia plików podobne do GO