Rozszerzenie pliku GP3

GP3

Co to jest plik GP3?

Rozszerzenie pliku GP3

Pliki zawierające rozszerzenie pliku GP3 są zwykle używane przez aplikację Guitar Pro 3. Guitar Pro 3 pozwala na edycję plików tabulatury gitarowej i basowej oraz tworzenie partytur dla instrumentów strunowych, takich jak bas i gitara.

Pliki muzyczne tworzone i zapisywane przez oprogramowanie Guitar Pro 3 są zapisywane z rozszerzeniem GP3. Chociaż pliki zawierają partytury używane do tworzenia muzyki, same w sobie nie zawierają żadnych danych audio.

Harmony Assistant, Posix, KGuitar, Guitar Pro OS X, Guitar Pro i Guitar Pro Linux to aplikacje, które mogą importować pliki GP3 do użytku z aplikacjami.

Jak otworzyć plik GP3?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Guitar Pro a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Guitar Pro

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Guitar Pro, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem GP3 to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z GP3. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki GP3

Krok 2. Powiąż Guitar Pro z rozszerzeniem pliku GP3

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku GP3. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku GP3, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików GP3” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami GP3.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików GP3. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik GP3 jest zainfekowany - Kiedy plik GP3 jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik GP3 podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem GP3
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik GP3 już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Guitar Pro i otwarcia pliku GP3.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik GP3 nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik GP3.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi GUITAR PRO.

Rozszerzenia plików podobne do GP3