Rozszerzenie pliku IDLK

IDLK

Co to jest plik IDLK?

Rozszerzenie pliku IDLK

Adobe InDesign, oprogramowanie do publikowania na pulpicie, którego celem jest tworzenie mediów publikacyjnych, takich jak plakaty, książki i ulotki. Jak każde inne oprogramowanie, w programie InDesign jest wielu użytkowników, którzy mogą zmieniać te same pliki. Pliki z rozszerzeniem IDLK (InDeisgn Lock) są tworzone, gdy ktoś używa Adobe InDesign. Pliki IDLK służą jako „ID” podczas otwierania i / lub edycji pliku, zwłaszcza pliku z rozszerzeniem .Indd. Pliki z rozszerzeniami .Indd są plikami projektu dla programu InDesign

Posiadanie plików IDLK na komputerze oznacza, że niektóre pliki .Indd są otwarte. Oznacza to, że w tym konkretnym pliku obecnie ktoś go używa. InDesign to dom informacji i funkcji, do których każdy użytkownik może uzyskać dostęp. Czasami użytkownicy mogą potrzebować tych samych informacji lub plików w tym samym czasie, co powoduje, że zmiany są nieuniknione. Zmiany nie zostaną pomyślnie zintegrowane, jeśli powoduje to dwóch użytkowników jednocześnie. Aby ostrzec użytkownika lub pomóc mu w określeniu, który plik jest używany, tworzony jest plik IDLK. Po użyciu pliku tworzony jest plik IDLK, więc gdy inny użytkownik spróbuje otworzyć używany plik, system wyświetli monit, w ten sposób plik nie zostanie otwarty. Plik IDLK jest plikiem tymczasowym, który po zamknięciu pliku podstawowego również natychmiast się uruchamia.


Jak otworzyć plik IDLK?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Adobe InDesign a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Adobe InDesign

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Adobe InDesign, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem IDLK to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z IDLK. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki IDLK

Krok 2. Powiąż Adobe InDesign z rozszerzeniem pliku IDLK

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku IDLK. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku IDLK, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików IDLK” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami IDLK.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików IDLK. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik IDLK jest zainfekowany - Kiedy plik IDLK jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik IDLK podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem IDLK
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik IDLK już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Adobe InDesign i otwarcia pliku IDLK.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik IDLK nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik IDLK.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi ADOBE INDESIGN.

Rozszerzenia plików podobne do IDLK