Rozszerzenie pliku SDR

SDR

Co to jest plik SDR?

Rozszerzenie pliku SDR

Pliki zawierające rozszerzenie pliku SDR przechowują rysunki utworzone za pomocą profesjonalnej aplikacji do tworzenia diagramów SmartDraw. Pliki SDR mogą zawierać jeden z wielu różnych typów rysunków, w tym schematy blokowe, kalendarze i mapy myśli.

Format pliku SDR jest powszechnie stosowany w projektach biznesowych do tworzenia pomocy wizualnych do prezentacji i raportów. Pliki SDR można również importować do plików Microsoft Word, Excel, PowerPoint i Project.

Rozszerzenie pliku SDR jest także używane przez aplikację Sounder. Ten program używa rozszerzenia SDR dla plików zawierających dane muzyczne.

Program QuickView Pro używa również sufiksu pliku SDR. Te pliki SDR zawierają pliki sterowników karty dźwiękowej, które są używane przez aplikację.

Jak otworzyć plik SDR?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie SmartDraw a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj SmartDraw

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania SmartDraw, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem SDR to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z SDR. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki SDR

Windows
Windows

Krok 2. Powiąż SmartDraw z rozszerzeniem pliku SDR

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku SDR. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku SDR, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików SDR” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami SDR.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików SDR. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik SDR jest zainfekowany - Kiedy plik SDR jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik SDR podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem SDR
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik SDR już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji SmartDraw i otwarcia pliku SDR.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik SDR nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik SDR.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi SMARTDRAW.

Rozszerzenia plików podobne do SDR