Rozszerzenie pliku TMD

TMD

Co to jest plik TMD?

Rozszerzenie pliku TMD

Pliki TMD lub tymczasowe pliki bazy danych są tworzone za pomocą MySQL. MySQL to ogólnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych typu open source. System zarządzania relacyjnymi bazami danych wykorzystuje model relacyjny. W tym modelu bazy danych system deklaruje wszystkie informacje związane z zapytaniami użytkowników. Użytkownik wprowadzi do bazy danych informacje dotyczące tego, co powinien on zawierać i co powinien podać, gdy użytkownik o coś poprosi. Wynika z tego, że po wprowadzeniu danych system jest odpowiedzialny za uporządkowanie informacji i przekazanie ich w związku z wprowadzoną postacią. Pliki TMD są tworzone po zakończeniu tworzenia bazy danych.

Ale zdarza się, że baza danych, zanim zostanie pomyślnie ukończona, znajduje się w połowie drogi i zaczyna działać wadliwie. Aby zapobiec utracie danych podczas konwersji i zakończenia, pliki TMD są generowane dla każdej bazy danych na podstawie ich ostatniej dobrej konfiguracji.

Jak otworzyć plik TMD?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie SoftMaker Office a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj SoftMaker Office

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania SoftMaker Office, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem TMD to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z TMD. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki TMD

Krok 2. Powiąż SoftMaker Office z rozszerzeniem pliku TMD

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku TMD. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku TMD, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików TMD” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami TMD.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików TMD. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik TMD jest zainfekowany - Kiedy plik TMD jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik TMD podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem TMD
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik TMD już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji SoftMaker Office i otwarcia pliku TMD.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik TMD nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik TMD.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi SOFTMAKER OFFICE.

Rozszerzenia plików podobne do TMD