Rozszerzenie pliku TOMBRAIDER 3

TOMBRAIDER 3

Jak otworzyć plik TOMBRAIDER 3?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem TOMBRAIDER 3 to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z TOMBRAIDER 3. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki TOMBRAIDER 3

Krok 2. Powiąż Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft z rozszerzeniem pliku TOMBRAIDER 3

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku TOMBRAIDER 3. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku TOMBRAIDER 3, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików TOMBRAIDER 3” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami TOMBRAIDER 3.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików TOMBRAIDER 3. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik TOMBRAIDER 3 jest zainfekowany - Kiedy plik TOMBRAIDER 3 jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik TOMBRAIDER 3 podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem TOMBRAIDER 3
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik TOMBRAIDER 3 już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft i otwarcia pliku TOMBRAIDER 3.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik TOMBRAIDER 3 nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik TOMBRAIDER 3.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi TOMB RAIDER III: ADVENTURES OF LARA CROFT.

Rozszerzenia plików podobne do TOMBRAIDER 3