Rozszerzenie pliku BDM

BDM

Co to jest plik BDM?

Rozszerzenie pliku BDM

Pliki zawierające rozszerzenie pliku BDM są najczęściej kojarzone z nagraniami wideo AVHCD.

Pliki BDM używane przez te nagrania AVHCD są plikami informacji o dyskach, które są tworzone przez urządzenie nagrywające AVHCD. Pliki BDM zawierają informacje dotyczące zawartości nagrań w określonym katalogu płyt.

Aplikacja Pro / ENGINEER używa również sufiksu pliku BDM. Ten program używa przyrostka pliku BDM dla plików tymczasowych tworzonych przez aplikację podczas operacji użytkownika.

Wspomagane komputerowo oprogramowanie ankiet Blaise korzysta także z sufiksu pliku BDM. Te pliki BDM zawierają informacje statystyczne, z których korzysta oprogramowanie.

Jak otworzyć plik BDM?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Toast 11 a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Toast 11

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Toast 11, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem BDM to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z BDM. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki BDM

MAC OS
MAC OS

Krok 2. Powiąż Toast 11 z rozszerzeniem pliku BDM

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku BDM. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku BDM, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików BDM” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami BDM.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików BDM. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik BDM jest zainfekowany - Kiedy plik BDM jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik BDM podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem BDM
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik BDM już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Toast 11 i otwarcia pliku BDM.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik BDM nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik BDM.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi TOAST 11.

Rozszerzenia plików podobne do BDM