Rozszerzenie pliku CDI

CDI

Co to jest plik CDI?

Rozszerzenie pliku CDI

Pliki zawierające rozszerzenie pliku CDI są najczęściej kojarzone z aplikacją DiscJuggler. DiscJuggler to program, który pozwala użytkownikom robić kopie dysków i danych komputerowych.

Pliki CDI tworzone przez DiscJuggler zawierają obrazy dysków, które zostały utworzone za pomocą aplikacji. Pliki CDI tworzone przez oprogramowanie są często używane jako pliki kopii zapasowych do przywracania utraconych lub uszkodzonych danych na dysku twardym.

Program CD Anywhere korzysta również z sufiksu pliku CDI. Te pliki CDI zawierają wirtualne pliki CD tworzone za pomocą aplikacji CD Anwyhere.

Jak otworzyć plik CDI?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie DiscJuggler a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj DiscJuggler

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania DiscJuggler, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem CDI to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z CDI. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki CDI

Krok 2. Powiąż DiscJuggler z rozszerzeniem pliku CDI

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku CDI. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku CDI, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików CDI” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami CDI.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików CDI. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik CDI jest zainfekowany - Kiedy plik CDI jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik CDI podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem CDI
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik CDI już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji DiscJuggler i otwarcia pliku CDI.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik CDI nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik CDI.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi DISCJUGGLER.

Rozszerzenia plików podobne do CDI