Rozszerzenie pliku DAA

DAA

Co to jest plik DAA?

Rozszerzenie pliku DAA

DAA to skrót od Direct Access Archive. Pliki z rozszerzeniem DAA zawierają pliki obrazów CD / DVD. Format pliku DAA jest powiązany z narzędziem do przetwarzania plików PowerISO.

Pliki z rozszerzeniem DAA oferują zaawansowane funkcje, takie jak ochrona hasłem, kompresja plików, dzielenie plików i inne. Format DAA może kompresować pliki multimedialne, ułatwiając przechowywanie i pobieranie filmów i muzyki zapisanych w formacie DAA.

Użytkownicy mogą również kopiować dyski DVD i CD do formatu DAA. Te pliki DAA umożliwiają odtwarzanie multimediów na komputerze bez faktycznego dysku w napędzie.

Jak otworzyć plik DAA?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie PowerISO a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj PowerISO

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania PowerISO, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem DAA to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z DAA. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki DAA

Krok 2. Powiąż PowerISO z rozszerzeniem pliku DAA

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku DAA. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku DAA, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików DAA” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami DAA.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików DAA. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik DAA jest zainfekowany - Kiedy plik DAA jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik DAA podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem DAA
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik DAA już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji PowerISO i otwarcia pliku DAA.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik DAA nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik DAA.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi POWERISO.

Rozszerzenia plików podobne do DAA