Rozszerzenie pliku NOMEDIA

NOMEDIA

Co to jest plik NOMEDIA?

Pliki NOMEDIA mogą przyspieszyć ładowanie niektórych aplikacji multimedialnych na Androida, takich jak między innymi odtwarzacze muzyki i wideo, przeglądarki zdjęć i programy do edycji obrazów. Ten format pliku służy do tworzenia pustych plików, które mogą wyłączyć skanowanie multimediów w katalogach Androida, w których są umieszczone. Oznacza to, że plik NOMEDIA w katalogu Androida instruuje aplikacje na Androida, aby ignorowały każdy plik multimedialny przechowywany w tym katalogu, co może znacznie skrócić czas ładowania aplikacji na Androida, a także przyspieszyć jej zadania skanowania multimediów.

Pliki NOMEDIA można utworzyć, zmieniając nazwę dowolnego pliku i jego rozszerzenia na NOMEDIA. Na przykład, jeśli nie chcesz, aby aplikacja odtwarzacza muzyki skanowała określone katalogi na urządzeniu z Androidem, możesz zmienić nazwę każdego nieistotnego obrazu lub pliku muzycznego w tych katalogach na plik NOMEDIA. Możesz również umieszczać puste dokumenty tekstowe w tych katalogach i zmieniać ich nazwy na pliki NOMEDIA.

Plik NOMEDIA można otworzyć za pomocą dowolnej obsługiwanej aplikacji do edycji tekstu na Androida. Te pliki NOMEDIA można również otworzyć za pomocą programów do edycji tekstu na komputerze PC lub Mac. Jednak otwieranie tych plików NOMEDIA nie będzie miało sensu, więc najlepiej zostawić je tam, gdzie są. Możesz je po prostu usunąć, jeśli chcesz, aby niektóre aplikacje na urządzeniu z Androidem skanowały pliki multimedialne w tych katalogach.

Jak otworzyć plik NOMEDIA?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie .nomedia Manager a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj .nomedia Manager

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania .nomedia Manager, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem NOMEDIA to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z NOMEDIA. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki NOMEDIA

Krok 2. Powiąż .nomedia Manager z rozszerzeniem pliku NOMEDIA

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku NOMEDIA. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku NOMEDIA, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików NOMEDIA” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami NOMEDIA.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików NOMEDIA. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik NOMEDIA jest zainfekowany - Kiedy plik NOMEDIA jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik NOMEDIA podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem NOMEDIA
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik NOMEDIA już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji .nomedia Manager i otwarcia pliku NOMEDIA.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik NOMEDIA nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik NOMEDIA.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi .NOMEDIA MANAGER.

Rozszerzenia plików podobne do NOMEDIA