Rozszerzenie pliku OPDOWNLOAD

OPDOWNLOAD

Co to jest plik OPDOWNLOAD?

Te pliki .OPDOWNLOAD są plikami tymczasowymi, które zawierają częściowo pobrane dane. Format pliku OPDOWNLOAD został opracowany na potrzeby przeglądarki internetowej Opera. To oprogramowanie tworzy plik OPDOWNLOAD za każdym razem, gdy pobiera plik z Internetu zgodnie z żądaniem użytkownika.

Zwykle przechowywane w tym samym katalogu na komputerze lokalnym, na którym użytkownik zdecydował się pobrać plik z Internetu, pliki .Pobierz pliki są usuwane przez przeglądarkę internetową Opera z komputera lokalnego, gdy tylko pobieranie pliku zakończy się pomyślnie. Te pliki OPDOWNLOAD są również ogólnie klasyfikowane jako pliki tekstowe i pliki binarne.

Do otwarcia tych plików OPDOWNLOAD można użyć przeglądarki Opera Web. To oprogramowanie ma wersje dla systemu Windows, Mac OS X i Linux. Najlepiej pozostaw te pliki OPDOWNLOAD w spokoju, aby powiązane pliki do pobrania zainicjowane przez przeglądarkę internetową Opera kontynuowały poprawnie.

Jak otworzyć plik OPDOWNLOAD?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Opera a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Opera

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Opera, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem OPDOWNLOAD to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z OPDOWNLOAD. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki OPDOWNLOAD

Windows
Windows
MAC OS
MAC OS
Linux
Linux

Krok 2. Powiąż Opera z rozszerzeniem pliku OPDOWNLOAD

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku OPDOWNLOAD. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku OPDOWNLOAD, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików OPDOWNLOAD” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami OPDOWNLOAD.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików OPDOWNLOAD. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik OPDOWNLOAD jest zainfekowany - Kiedy plik OPDOWNLOAD jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik OPDOWNLOAD podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem OPDOWNLOAD
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik OPDOWNLOAD już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Opera i otwarcia pliku OPDOWNLOAD.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik OPDOWNLOAD nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik OPDOWNLOAD.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi OPERA.

Rozszerzenia plików podobne do OPDOWNLOAD