Rozszerzenie pliku SDI

SDI

Co to jest plik SDI?

Rozszerzenie pliku SDI

SDI to skrót od Single Document Interface. Pliki zawierające rozszerzenie pliku SDI to pliki używane w programach do edycji tekstu i innych aplikacjach komputerowych.

Plik SDI zawiera informacje kontrolujące działanie pasków narzędzi używanych w oknie aplikacji użytkownika. Gdy w niektórych aplikacjach jest otwartych wiele systemów Windows, każde okno ma własne ustawienia paska narzędzi. Plik SDI określa sposób przypisywania ustawień pasków narzędzi do każdego okna.

Rozszerzenie pliku SDI jest także używane przez oprogramowanie finansowe QuickBooks. Pliki SDI utworzone przez tę aplikację przechowują pliki danych, które są używane przez program.

Jak otworzyć plik SDI?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Microsoft Windows Embedded Studio a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Microsoft Windows Embedded Studio

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Microsoft Windows Embedded Studio, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem SDI to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z SDI. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki SDI

Krok 2. Powiąż Microsoft Windows Embedded Studio z rozszerzeniem pliku SDI

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku SDI. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku SDI, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików SDI” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami SDI.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików SDI. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik SDI jest zainfekowany - Kiedy plik SDI jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik SDI podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem SDI
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik SDI już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Microsoft Windows Embedded Studio i otwarcia pliku SDI.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik SDI nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik SDI.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi MICROSOFT WINDOWS EMBEDDED STUDIO.

Rozszerzenia plików podobne do SDI