Rozszerzenie pliku TMB

TMB

Co to jest plik TMB?

Rozszerzenie pliku TMB

Pliki zawierające rozszerzenie TMB są najczęściej kojarzone z aplikacją do zdalnego zarządzania komputerem Timbuktu. Ten program pozwala użytkownikom kontrolować systemy komputerowe ze zdalnej lokalizacji.

Pliki TMB używane przez oprogramowanie Timbuktu przechowują ustawienia połączenia używane do połączenia zdalnego, które jest potrzebne do oprogramowania do zdalnego zarządzania systemem komputerowym użytkownika. Pliki te mogą zawierać informacje, takie jak zdalny adres IP użytkownika i jego ustawienia zabezpieczeń.

Oprogramowanie Movie Magic Screenwriter wykorzystuje także sufiks pliku TMB. Te pliki TMB zawierają kopie zapasowe plików dokumentów zapisanych za pomocą oprogramowania w określonym czasie.

Jak otworzyć plik TMB?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Timbuktu Pro a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Timbuktu Pro

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Timbuktu Pro, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem TMB to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z TMB. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki TMB

Krok 2. Powiąż Timbuktu Pro z rozszerzeniem pliku TMB

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku TMB. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku TMB, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików TMB” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami TMB.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików TMB. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik TMB jest zainfekowany - Kiedy plik TMB jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik TMB podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem TMB
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik TMB już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Timbuktu Pro i otwarcia pliku TMB.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik TMB nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik TMB.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi TIMBUKTU PRO.

Rozszerzenia plików podobne do TMB