Rozszerzenie pliku VCE

VCE

Co to jest plik VCE?

Rozszerzenie pliku VCE

Pliki zawierające rozszerzenie pliku VCE są najczęściej kojarzone z pakietem Visual CertExam Suite oprogramowania do testowania certyfikatów IT.

Pliki z rozszerzeniem VCE zawierają listę pytań i możliwych odpowiedzi, które można skompilować w formie testu lub egzaminu w celu uzyskania certyfikatu IT. Test jest następnie podejmowany przez studentów w celu spełnienia wymagań certyfikacyjnych.

Aplikacja Casting Electronic Enterprise używa również sufiksu pliku VCE. Te pliki VCE zawierają pliki archiwum wideo tworzone przez program.

Visual CE również używa rozszerzenia VCE. Pliki VCE skojarzone z plikami typu klasy magazynu Visual CE.

Jak otworzyć plik VCE?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Adobe Audition a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Adobe Audition

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Adobe Audition, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem VCE to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z VCE. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki VCE

Krok 2. Powiąż Adobe Audition z rozszerzeniem pliku VCE

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku VCE. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku VCE, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików VCE” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami VCE.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików VCE. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik VCE jest zainfekowany - Kiedy plik VCE jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik VCE podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem VCE
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik VCE już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Adobe Audition i otwarcia pliku VCE.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik VCE nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik VCE.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi ADOBE AUDITION.

Rozszerzenia plików podobne do VCE