Rozszerzenie pliku DOWNLOADING

DOWNLOADING

Co to jest plik DOWNLOADING?

Format pliku DOWNLOADING został stworzony przez Pando Networks, Inc. jako format pliku danych dla ich oprogramowania do udostępniania plików. To narzędzie do udostępniania plików, znane jako Pando, zostało zaprojektowane dla Microsoft Windows i służy jako program do udostępniania danych klienta P2P (peer to peer).

Te pliki DO POBRANIA zawierają niekompletne dane, które są obecnie pobierane na komputer użytkownika przez oprogramowanie Pando z sieci P2P. Jak tylko dane zostaną całkowicie pobrane na komputer użytkownika, Pando zmieni nazwę rozszerzenia DOWNLOADING pliku na oryginalny format. Na przykład, jeśli plik MP3 jest pobierany z sieci P2P przez oprogramowanie Pando, niekompletny plik do pobrania będzie miał rozszerzenie DOWNLOADING. Po zakończeniu pobierania plik będzie miał oryginalne rozszerzenie .Mp3.

Pliki te, używane również jako pliki danych tymczasowych przez oprogramowanie Pando, nie zawierają żadnych danych czytelnych dla ludzi, które mogłyby zostać wykorzystane do celów innych niż wewnętrzne funkcje aplikacji tego narzędzia P2P. Oznacza to, że najlepiej pozostawić te pliki do pobrania w spokoju, aby upewnić się, że pobieranie zakończy się bez problemów przez program Pando P2P.

Jak otworzyć plik DOWNLOADING?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Pando a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Pando

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Pando, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem DOWNLOADING to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z DOWNLOADING. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki DOWNLOADING

Windows
Windows
MAC OS
MAC OS

Krok 2. Powiąż Pando z rozszerzeniem pliku DOWNLOADING

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku DOWNLOADING. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku DOWNLOADING, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików DOWNLOADING” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami DOWNLOADING.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików DOWNLOADING. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik DOWNLOADING jest zainfekowany - Kiedy plik DOWNLOADING jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik DOWNLOADING podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem DOWNLOADING
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik DOWNLOADING już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Pando i otwarcia pliku DOWNLOADING.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik DOWNLOADING nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik DOWNLOADING.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi PANDO.

Rozszerzenia plików podobne do DOWNLOADING