Rozszerzenie pliku DO

DO

Co to jest plik DO?

Rozszerzenie pliku DO

Pliki zawierające rozszerzenie DO są zwykle używane do generowania dynamicznych stron internetowych dla witryn internetowych. Pliki DO zawierają strony programów Java, które zostały utworzone w celu uruchomienia przez serwer WWW, a informacje są następnie przesyłane z powrotem do przeglądarki internetowej użytkownika.

Pliki z rozszerzeniem DO działają w taki sam sposób, jak działa plik PHP. Pliki DO są również znane jako Pliki aplikacji Java Struts, ponieważ plik DO zapewnia powiązany adres URL z możliwością „mapowania” określonych działań Struts.

Jak otworzyć plik DO?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Apache Tomcat a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Apache Tomcat

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Apache Tomcat, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem DO to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z DO. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki DO

Krok 2. Powiąż Apache Tomcat z rozszerzeniem pliku DO

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku DO. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku DO, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików DO” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami DO.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików DO. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik DO jest zainfekowany - Kiedy plik DO jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik DO podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem DO
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik DO już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Apache Tomcat i otwarcia pliku DO.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik DO nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik DO.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi APACHE TOMCAT.

Rozszerzenia plików podobne do DO