Rozszerzenie pliku SDX

SDX

Co to jest plik SDX?

Rozszerzenie pliku SDX

Rozszerzenie pliku SDX służy do cyfrowego formatu pliku audio, który jest generowany przez wiele narzędzi do edycji dźwięku i tworzenia muzyki. Te pliki SDX, znane również jako przykładowe pliki dźwiękowe, są zapisywane w 8 lub 32-bitowych formatach dźwięku mono. Te pliki SDX zawierają cyfrowe klipy audio i atrybuty formatowania, które zostały zastosowane podczas tworzenia przykładowego pliku dźwiękowego.

Te pliki SDX mogą również zawierać szczegóły metadanych związane z oprogramowaniem i narzędziami sprzętowymi użytymi do utworzenia przykładowego pliku dźwiękowego. Instrumenty cyfrowe, takie jak automaty perkusyjne i klawiatury muzyczne, mogą być używane z niektórymi programami obsługującymi format pliku SDX. Te narzędzia sprzętowe są zwykle podłączone do interfejsu podłączonego do komputera, na którym zainstalowane jest oprogramowanie.

Za pomocą oprogramowania Awave Studio można otwierać i wyświetlać dane audio zapisane w tych przykładowych plikach dźwiękowych SDX. Jest to program zaprojektowany przez FJM-Software dla komputerów z systemem Windows. Tego oprogramowania można również użyć do edycji zawartości tych plików SDX.

Jak otworzyć plik SDX?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Awave Studio a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Awave Studio

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Awave Studio, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem SDX to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z SDX. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki SDX

Krok 2. Powiąż Awave Studio z rozszerzeniem pliku SDX

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku SDX. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku SDX, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików SDX” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami SDX.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików SDX. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik SDX jest zainfekowany - Kiedy plik SDX jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik SDX podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem SDX
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik SDX już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Awave Studio i otwarcia pliku SDX.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik SDX nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik SDX.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi AWAVE STUDIO.

Rozszerzenia plików podobne do SDX