Rozszerzenie pliku WEBARCHIVE

WEBARCHIVE

Co to jest plik WEBARCHIVE?

Pliki zawierające rozszerzenie pliku .Warcharchive są powiązane z aplikacją do przeglądania Internetu Safari. Pliki WEBARCHIVE używane przez to oprogramowanie zawierają strony HTML zapisane w przeglądarce Safari do przeglądania w trybie offline.

Przeglądarka Safari jest używana przez komputery Mac i jest podobna do przeglądarki Internet Explorer używanej przez użytkowników komputerów z systemem Windows. Gdy użytkownik komputera Mac tworzy plik WEBARCHIVE za pomocą Safari, umożliwia mu przeglądanie strony internetowej powiązanej z plikiem, nawet jeśli jego komputer nie jest podłączony do Internetu. Jeśli jednak strona jest stroną dynamiczną lub interaktywną, plik WEBARCHIVE będzie przechowywać tylko podstawowe informacje, a użytkownik nie będzie mógł uzyskać dostępu do pełnych funkcji strony internetowej za pośrednictwem pliku WEBARCHIVE.

Jak otworzyć plik WEBARCHIVE?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Safari a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Safari

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Safari, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem WEBARCHIVE to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z WEBARCHIVE. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki WEBARCHIVE

Windows
Windows

Krok 2. Powiąż Safari z rozszerzeniem pliku WEBARCHIVE

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku WEBARCHIVE. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku WEBARCHIVE, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików WEBARCHIVE” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami WEBARCHIVE.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików WEBARCHIVE. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik WEBARCHIVE jest zainfekowany - Kiedy plik WEBARCHIVE jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik WEBARCHIVE podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem WEBARCHIVE
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik WEBARCHIVE już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Safari i otwarcia pliku WEBARCHIVE.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik WEBARCHIVE nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik WEBARCHIVE.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi SAFARI.

Rozszerzenia plików podobne do WEBARCHIVE