Rozszerzenie pliku WER

WER

Co to jest plik WER?

Rozszerzenie pliku WER

Pliki zawierające rozszerzenie pliku WER są najczęściej kojarzone z oprogramowaniem narzędziowym Windows Error Reporting, które jest dołączone do systemu operacyjnego Windows. Gdy aplikacja Windows Error Reporting generuje raport o błędach, zapisuje raport z rozszerzeniem pliku WER.

Pliki WER tworzone przez system zawierają informacje o awariach oprogramowania i pozwalają użytkownikom zgłaszać błędy do Microsoft Corporation. Pomaga to Microsoftowi w debugowaniu problemów, które mogą występować w ich produktach.

Program WinSQL E / R używa również rozszerzenia pliku WER. Te pliki WER zawierają pliki diagramów tworzone za pomocą aplikacji.

Jak otworzyć plik WER?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Microsoft Winqual a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Microsoft Winqual

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Microsoft Winqual, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem WER to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z WER. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki WER

Krok 2. Powiąż Microsoft Winqual z rozszerzeniem pliku WER

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku WER. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku WER, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików WER” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami WER.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików WER. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik WER jest zainfekowany - Kiedy plik WER jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik WER podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem WER
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik WER już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Microsoft Winqual i otwarcia pliku WER.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik WER nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik WER.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi MICROSOFT WINQUAL.

Rozszerzenia plików podobne do WER