Rozszerzenie pliku WEBSITE

WEBSITE

Co to jest plik WEBSITE?

Te pliki WEBSITE są przypiętymi skrótami witryny, które prowadzą użytkownika do połączonej witryny, gdy użytkownik kliknie plik dwukrotnie. Pliki te są podobne do ikon skrótów pulpitu systemu Windows, które po dwukrotnym kliknięciu mogą przenieść użytkownika do docelowej lokalizacji. Plik WEBSITE jest tworzony po wybraniu przez użytkownika opcji „Skrót do pulpitu” pod pozycją menu „Wyślij” na pasku narzędzi „Plik” w przeglądarce Internet Explorer 9.

Domyślna przeglądarka jest zwykle skonfigurowana do otwierania nowego okna lub nowej karty, gdy użytkownik dwukrotnie kliknie te pliki STRONY INTERNETOWEJ. Powszechnie używane przeglądarki internetowe mogą otwierać te pliki WEBSITE. Należą do nich między innymi najnowsze wersje Internet Explorera (wersje 8, 9 i 10), Google Chrome, Firefox i Safari.

Te pliki WEBSITE mogą być również przesyłane przez Internet i pocztę e-mail. Niektóre strony internetowe i aplikacje mają funkcje, w których plik WEBSITE jest automatycznie tworzony i zapisywany na pulpicie użytkownika, gdy użytkownik kliknie przycisk lub łącze na stronie internetowej lub w oknie aplikacji. Zawsze sprawdzaj docelową lokalizację tych plików STRONY INTERNETOWEJ przed ich otwarciem. Możesz określić docelową lokalizację tych plików, po prostu przeglądając ich właściwości.

Jak otworzyć plik WEBSITE?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Microsoft Internet Explorer a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Microsoft Internet Explorer

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Microsoft Internet Explorer, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem WEBSITE to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z WEBSITE. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki WEBSITE

Krok 2. Powiąż Microsoft Internet Explorer z rozszerzeniem pliku WEBSITE

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku WEBSITE. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku WEBSITE, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików WEBSITE” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami WEBSITE.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików WEBSITE. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik WEBSITE jest zainfekowany - Kiedy plik WEBSITE jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik WEBSITE podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem WEBSITE
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik WEBSITE już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Microsoft Internet Explorer i otwarcia pliku WEBSITE.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik WEBSITE nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik WEBSITE.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi MICROSOFT INTERNET EXPLORER.

Rozszerzenia plików podobne do WEBSITE