Rozszerzenie pliku CRDOWNLOAD

CRDOWNLOAD

Co to jest plik CRDOWNLOAD?

Pliki zawierające rozszerzenie pliku CRDOWNLOAD są powiązane z przeglądarką internetową Google Chrome. Pliki z sufiksem pliku CRDOWNLOAD przechowują zawartość częściowych pobrań plików wykonywanych za pomocą przeglądarki Chrome.

Przeglądarka internetowa Google Chrome została stworzona przez Google w celu konkurowania z innymi popularnymi przeglądarkami internetowymi, takimi jak Firefox i Internet Explorer, i została wydana w 2008 roku.

Gdy przeglądarka internetowa Google Chrome pobiera plik, niekompletne pobieranie zostanie zapisane z rozszerzeniem CRDOWNLOAD, dopóki plik nie zakończy procesu pobierania. Po zakończeniu pobierania przez przeglądarkę nazwa pliku zostanie zmieniona z odpowiednim rozszerzeniem.

Jak otworzyć plik CRDOWNLOAD?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Google Chrome a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Google Chrome

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Google Chrome, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem CRDOWNLOAD to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z CRDOWNLOAD. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki CRDOWNLOAD

Krok 2. Powiąż Google Chrome z rozszerzeniem pliku CRDOWNLOAD

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku CRDOWNLOAD. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku CRDOWNLOAD, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików CRDOWNLOAD” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami CRDOWNLOAD.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików CRDOWNLOAD. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik CRDOWNLOAD jest zainfekowany - Kiedy plik CRDOWNLOAD jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik CRDOWNLOAD podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem CRDOWNLOAD
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik CRDOWNLOAD już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Google Chrome i otwarcia pliku CRDOWNLOAD.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik CRDOWNLOAD nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik CRDOWNLOAD.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi GOOGLE CHROME.

Rozszerzenia plików podobne do CRDOWNLOAD