Rozszerzenie pliku CS

CS

Co to jest plik CS?

Rozszerzenie pliku CS

Pliki zawierające rozszerzenie pliku CS to pliki zawierające kod źródłowy. Kod źródłowy w pliku CS został napisany w języku programowania C # lub C # .NET.

C # to język programowania używany do tworzenia różnych aplikacji .NET Framework. Jest zwykle tworzony za pomocą zestawu narzędzi Microsoft Visual C #. Tego zestawu narzędzi można używać do tworzenia usług XML dla aplikacji połączonych z platformą .NET. Pliki CS są zwykle kompilowane przez plik csc.Exe.

Typy kodu źródłowego, które może zawierać plik CS, mogą obejmować kod źródłowy dla aplikacji konsolowych, plików bibliotecznych i aplikacji GUI.

Jak otworzyć plik CS?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie MonoDevelop a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj MonoDevelop

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania MonoDevelop, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem CS to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z CS. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki CS

Krok 2. Powiąż MonoDevelop z rozszerzeniem pliku CS

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku CS. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku CS, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików CS” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami CS.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików CS. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik CS jest zainfekowany - Kiedy plik CS jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik CS podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem CS
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik CS już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji MonoDevelop i otwarcia pliku CS.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik CS nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik CS.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi MONODEVELOP.

Rozszerzenia plików podobne do CS