Rozszerzenie pliku 264

264

Co to jest plik 264?

Rozszerzenie pliku 264

Pliki z rozszerzeniem 264 są najczęściej kojarzone z oprogramowaniem do zgrywania wideo. StaxRip i RipBot264 używają tego rozszerzenia plików do tymczasowych plików wideo. Pliki 264 są tworzone, gdy to oprogramowanie służy do wydobywania danych wideo, które można zakodować w innych formatach wideo. Pliki te przechowują nieprzetworzone dane wideo przed faktyczną konwersją. Zwykle są one automatycznie usuwane po zakończeniu konwersji wideo.

Jak otworzyć plik 264?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Toast 11 a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Toast 11

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Toast 11, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem 264 to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z 264. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki 264

Krok 2. Powiąż Toast 11 z rozszerzeniem pliku 264

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku 264. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku 264, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików 264” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami 264.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików 264. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik 264 jest zainfekowany - Kiedy plik 264 jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik 264 podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem 264
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik 264 już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Toast 11 i otwarcia pliku 264.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik 264 nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik 264.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi TOAST 11.

Rozszerzenia plików podobne do 264