Rozszerzenie pliku DOWNLOAD

DOWNLOAD

Co to jest plik DOWNLOAD?

Pliki z rozszerzeniem DOWNLOAD zwykle zawierają pliki, które są pobierane przez przeglądarkę internetową Google Chrome. Jeśli zaczniesz pobierać plik za pomocą Menedżera pobierania Chrome, a pobieranie pliku nie zostanie całkowicie pobrane, plik otrzyma rozszerzenie DOWNLOAD, dopóki pobieranie nie zostanie wznowione. Gdy pobieranie zostanie wznowione i zakończone, Menedżer pobierania Chrome zmieni nazwę pliku z odpowiednim rozszerzeniem.

Inne narzędzia do pobierania i programy do udostępniania plików P2P są również znane z używania rozszerzenia DOWNLOAD dla częściowo pobranych plików internetowych. We wszystkich przypadkach nazwy plików są zmieniane z odpowiednim rozszerzeniem po zakończeniu pobierania pliku na komputer użytkownika.

Jak otworzyć plik DOWNLOAD?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Safari a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Safari

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Safari, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem DOWNLOAD to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z DOWNLOAD. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki DOWNLOAD

Krok 2. Powiąż Safari z rozszerzeniem pliku DOWNLOAD

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku DOWNLOAD. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku DOWNLOAD, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików DOWNLOAD” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami DOWNLOAD.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików DOWNLOAD. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik DOWNLOAD jest zainfekowany - Kiedy plik DOWNLOAD jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik DOWNLOAD podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem DOWNLOAD
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik DOWNLOAD już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Safari i otwarcia pliku DOWNLOAD.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik DOWNLOAD nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik DOWNLOAD.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi SAFARI.

Rozszerzenia plików podobne do DOWNLOAD