Rozszerzenie pliku DIVX

DIVX

Co to jest plik DIVX?

Rozszerzenie pliku DIVX

Pliki zawierające rozszerzenie pliku DIVX to wysokiej jakości pliki kodeków wideo, które zostały skompresowane w celu dystrybucji cyfrowych filmów wideo przez Internet.

Gdy plik wideo jest zapisywany w formacie DIVX, wideo jest kompresowany, dzięki czemu można go łatwiej dystrybuować ze względu na mniejszy rozmiar pliku. Chociaż rozmiar pliku wideo staje się mniejszy po umieszczeniu go w formacie DIVX, bardzo niewielka jest utrata jakości obrazu wideo, które zawiera plik. Dlatego format pliku DIVX jest jednym z preferowanych formatów do dystrybucji wideo online i sieci wymiany plików P2P.

Pliki DivX można uruchamiać w systemach operacyjnych Windows, Mac i Linux.

Jak otworzyć plik DIVX?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie DivX a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj DivX

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania DivX, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem DIVX to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z DIVX. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki DIVX

Krok 2. Powiąż DivX z rozszerzeniem pliku DIVX

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku DIVX. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku DIVX, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików DIVX” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami DIVX.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików DIVX. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik DIVX jest zainfekowany - Kiedy plik DIVX jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik DIVX podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem DIVX
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik DIVX już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji DivX i otwarcia pliku DIVX.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik DIVX nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik DIVX.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi DIVX.

Rozszerzenia plików podobne do DIVX