Rozszerzenie pliku MSG

MSG

Co to jest plik MSG?

Rozszerzenie pliku MSG

Pliki zawierające rozszerzenie pliku MSG są najczęściej tworzone lub zapisywane w aplikacji pocztowej Microsoft Outlook. Plik MSG zawiera informacje o zapisanym pliku e-mail, w tym datę wiadomości, kto ją wysłał, kto ją otrzymał, temat i treść wiadomości e-mail związanej z plikiem. Jeśli załącznik jest dołączony do wiadomości e-mail, informacje te zostaną również zapisane w powiązanym pliku MSG.

Pliki te pozwalają użytkownikom pobierającym wiadomości e-mail za pośrednictwem klientów POP 3 przeglądać wiadomości e-mail i załączniki, nawet jeśli nie mają połączenia z Internetem. Użytkownicy mogą nawet wysyłać odpowiedzi na wiadomości e-mail lub przekazywać wiadomości e-mail za pomocą plików MSG, ale pliki nie zostaną faktycznie wysłane przez klienta, dopóki użytkownik nie będzie miał połączenia z Internetem.

Jak otworzyć plik MSG?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Klammer a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Klammer

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Klammer, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem MSG to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z MSG. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki MSG

Krok 2. Powiąż Klammer z rozszerzeniem pliku MSG

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku MSG. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku MSG, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików MSG” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami MSG.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików MSG. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik MSG jest zainfekowany - Kiedy plik MSG jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik MSG podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem MSG
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik MSG już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Klammer i otwarcia pliku MSG.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik MSG nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik MSG.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi KLAMMER.

Rozszerzenia plików podobne do MSG