Rozszerzenie pliku DMG

DMG

Co to jest plik DMG?

Rozszerzenie pliku DMG

Pliki DMG to pliki traktowane jak rzeczywiste dyski twarde przez system operacyjny Macintosh OS X. Pliki te można utworzyć za pomocą funkcji kopiowania dysku, nagrać na dysk CD lub nawet zamontować jako normalny wolumin na komputerach Macintosh. Często zawierają surowe bloki danych, które zwykle są kompresowane w celu łatwiejszego zarządzania plikami.

Niektóre pliki DMG mogą być szyfrowane oprócz kompresji w celu zwiększenia bezpieczeństwa plików. Pliki te są często używane przez instalatorów oprogramowania, którzy pobierają aplikacje z Internetu na komputer użytkownika.

Narzędzie do eksportowania i importowania Oracle, używane przez bazy danych Oracle, wykorzystuje również rozszerzenie pliku DMG dla plików zrzutu bazy danych, które są przechowywane w formacie pliku binarnego.

Jak otworzyć plik DMG?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku system powinien otworzyć go w domyślnej aplikacji, która go obsługuje. Jeżeli tak się nie dzieje należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Toast 11 a następnie ręcznie skojarzyć z nią plik.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj Toast 11

Jeżeli w systemie nie ma oprogramowania Toast 11, lub podobnego, wpierającego pliki z rozszerzeniem DMG to należy go najpierw pobrać i zainstalować. Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych aplikacji, które współpracują z DMG. Po przejściu na podstronę programu znajdziesz link do strony internetowej producenta, gdzie w bezpieczny sposób będziesz mógł pobrać instalator aplikacji.

Programy, które otwierają pliki DMG

Krok 2. Powiąż Toast 11 z rozszerzeniem pliku DMG

Jeżeli użytkownik posiada już zainstalowaną jedną z aplikacji to kolejnym krokiem będzie powiązanie z rozszerzeniem pliku DMG. Można to zrobić na dwa sposoby – jednym z nich jest ręczna edycja rejestru systemu Windows i kluczy HKEY_CLASSES_ROOT. Drugi sposób jest prostszy i zdecydowanie zalecany mniej zaawansowanym użytkownikom.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznanym pliku DMG, który chcesz otworzyć
 • Wybierz z menu „Otwórz za pomocą”
 • Kliknij przycisk „Wybierz inną aplikację”
 • Kliknij „Więcej aplikacji”
 • Kliknij „Znajdź więcej aplikacji na tym PC” i wskaż lokalizację instalacji odpowiedniego programu
 • Na koniec należy zaznaczyć opcję „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania plików DMG” i zatwierdzić całą operację.

Pamiętaj! Ręczna edycja rejestru systemu zalecana jest tylko zaawansowanym użytkownikom, a zmiany w nim dokonane bez odpowiedniej wiedzy mogą skutkować uszkodzeniem systemu i koniecznością jego reinstalacji.

Krok 3. Sprawdź inne możliwe problemy związane z plikami DMG.

Czasami zdarza się tak, że pomimo posiadania odpowiedniej aplikacji i poprawnej konfiguracji, nadal występują problemy z otwieraniem plików DMG. Należy wtedy zweryfikować, co jest ich przyczyną.

 • Sprawdź, czy plik DMG jest zainfekowany - Kiedy plik DMG jest zainfekowany wirusem, prawdopodobnie nie będzie mógł zostać poprawnie otwarty. W tym przypadku należy przeskanować plik DMG podjąć działania zalecane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie. Najczęściej jest to wyleczenie bądź usunięcie zainfekowanego pliku.
 • Sprawdź, czy jako użytkownik systemu operacyjnego masz odpowiednie uprawnienia do pracy z plikiem DMG
 • Sprawdź, czy ikona nie jest elementem właściwego pliku a jedynie skrótem do lokalizacji, w której plik DMG już nie istnieje.
 • Sprawdź, czy system ma odpowiednie zasoby potrzebne do uruchomienia aplikacji Toast 11 i otwarcia pliku DMG.
 • Sprawdź, czy plik jest kompletny - Czasem zdarza się, że plik DMG nie został skopiowany w całości z zewnętrznej pamięci Flash, albo też ściągnięty z internetu. W momencie gdy plik jest niekompletny, nie ma możliwości aby poprawnie go otworzyć. W takim przypadku należy ponownie ściągnąć lub skopiować plik DMG.

Krok 4. Skontaktuj się z ekspertem IT

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawiodły, pozostaje kontakt ze specjalistą IT bądź developerami programów do obsługi TOAST 11.

Rozszerzenia plików podobne do DMG